In het Westerkwartier, Agenda, Evenementen en Informatie
Meijer quintet

Kerstconcert van het Meijer Quintet

2013-12-22T00:00:00+01:00
Datum: ARCHIEF 2013 zondag 22 december 2013
Locatie: Torenkerk Abeltasmanweg Lutjegast
Rubriek: Muziek

Zondag 22 december treedt voor de 2e keer het Meijer Quintet uit ’s Gravenzande op in de Torenkerk (voormalige Hervormde kerk) aan de Abeltasmanweg in Lutjegast.

Tijdens het concert van vorig jaar zaten er ruim 170 mensen op het puntje van de kerkbank te genieten van het optreden van deze muzikale familie.

Omdat de capaciteit van de kerk beperkt is, worden er dit jaar maar liefst twee concerten gegeven: ’s middags om 15:00 uur en ’s avonds om 20:00 uur.

 

Het Meijer Quintet heeft in maart al toegezegd om weer in Lutjegast een kerstconcert te willen verzorgen in de Torenkerk. De akoestische eigenschappen en de algehele entourage van dit mooie kerkgebouw zijn voor hen belangrijke redenen om er te willen musiceren. Bovendien zijn er familiebanden met dit dorp waar Mieneke Meijer – de Vries  is geboren en ook de twee oudste dochters.

 

Het Quintet bestaat uit:

- Moeder Mieneke, die aan het conservatorium in Maastricht kerkorgel en orthopedagogische muziekbeoefening studeerde.

- Oudste dochter Alieke speelt dwarsfluit en studeert sinds kort aan het conservatorium van Amsterdam.

- Tweede dochter Marlon zit in vwo6, speelt cello en vindt dat een leuke hobby.

- Rianne zit in havo4 en speelt viool als ze tijd over heeft naast de voetbal.

- Berdien speelt sinds 5 jaar klarinet, heeft sinds drie weken een beugel, en dat maakte de voorbereiding op dit concert spannend.

 

Soms wordt het Quintet aangevuld met broer Jasper op percussie of drums.

 

De kaartverkoop is vanaf maandag 15 december dagelijks van 16:00 t/m 19:00 uur  bij Hennie Oldenburger, de Wieren 1 en bij Frans Diepstra, Van Diemenstraat 15 in Lutjegast.

 

 

Foto: Riemke Diepstra van der Vaart