Leerlingen van basisscholen Het Kompas in Opende en de Remmelt Booy-school in Doezum trekken aan de bel.
Samen met 132.000 leerlingen van 558 basisscholen vragen zij aandacht voor kinderen met een handicap in Afrika. Want voor hen is naar school gaan niet vanzelfsprekend.
Lawaaiactie
De kinderen van de beide scholen zullen een minuut lang zoveel mogelijk lawaai maken. Om te vieren dat zij naar school gaan. En om aandacht te vragen voor deze actie. Wethouder Kor de Wagt van de gemeente Grootegast zal eerst bij Het Kompas en daarna bij Remmelt Booy-school het startsein geven voor de lawaaiactie.
Lilianefonds
Voor elke school die meedoet aan ‘Wij trekken aan de bel’ kan één kind met een handicap in Afrika naar school. Dat is mogelijk dankzij enkele ruimhartige sponsors van het Lilianefonds. Het geld komt onder andere ten goede aan kinderen met een visuele beperking die les krijgen op een speciale school in Burkina Faso.