De route voert door het gebied tussen Leek en Borger, door het mooie Drentse landschap.
De tocht is geschikt voor zowel de recreatieve- als de sportieve fietser en de route wordt met pijlen aangegeven.
Er kan gekozen worden voor een route van zestig of 120 kilometer. Er kan gestart worden bij Sportcentrum Leek en bij Fietsenspeciaalzaak EgbertEgberts in Borger. Starters bij Sportcentrum Leek kunnen gebruik maken van kleed- en doucheruimte en van gratis bewaakte fietsenstalling.
Starttijd
De starttijd van de 120 kilometer-tocht is tussen 08.00 tot 09.00 uur, voor de zestig kilometer-tocht kan men starten van 08.00 tot 11.00 uur. De sluitingstijd is 15.00 uur. De deelnamekosten bedragen vijf euro. NTFU-leden betalen vier euro.
Scan & Go systeem
Het SFC Westerkwartier maakt tevens gebruik van het Scan & Go systeem van de NTFU. Leden kunnen hun NTFU-pas dus laten scannen en hoeven geen inschrijfkaarten meer in te vullen. De kilometers worden gescand en komen in een persoonlijk kilometerlogboek te staan. De gegevens zijn vervolgens terug te vinden op de website ntfu.nl.
kijk ook op https://sfcwesterkwartier.wordpress.com/