In het Westerkwartier, Agenda, Evenementen en Informatie
Kerk-leegkerk-2

Zomerzondagen in Leegkerk

2014-08-31T00:00:00+02:00
Datum: ARCHIEF 2014 zondag 31 augustus 2014
Aanvang: 12:00 uur
Tot:  17:00 uur
Locatie: Kerk van Leegkerk, Leegeweg 38
Rubriek: Muziek

Iedereen is van harte welkom om de kerk te bekijken of om onder het genot van een kop koffie met heerlijke taart te ontspannen na een fietstocht of een wandeling in de omgeving.

Tijdens de zomermaanden (juni, juli en augustus) is de kerk van Leegkerk op zondagmiddag geopend voor bezoekers. Van 12.00 uur tot 17.00 uur opent de kerk haar deuren en is iedereen van harte welkom om de kerk te bekijken of om onder het genot van een kop koffie met heerlijke taart te ontspannen na een fietstocht of een wandeling in de omgeving. De kerk wordt dan bemand door vrijwilligers uit de omgeving van Leegkerk. Zij geven rondleidingen door de kerk. Op sommige zondagen worden de grafstenen naast de kerk opgeknapt of is er een leuk kinderproject.

De middeleeuwse kerk van Leegkerk ligt aan de rand van Groningen, achter de wijk Gravenburg. De kerk was in de jaren zestig van de vorige eeuw een ruïne. Duiven nestelden op de preekstoel en door de gaten in het dak viel de regen op grafstenen in het schip. De kerk werd in 1969 gered door de pas opgerichte Stichting Oude Groninger Kerken. De kerk is vorig jaar verbouwd naar een ontwerp van awg architecten uit Antwerpen. In de kerk is een bijzondere gouden kubus geplaatst.