Het BaronTheater is het theater in Opende (Gr.) sinds 2012. Het theater is ontstaan vanuit een initiatief van uit de Bicycle Showband Crescendo. Het sfeervolle theater wil gedifferentieerde podiumkunsten aanbieden en bijdragen aan een culturele en prettige leefomgeving. De theaterzaal biedt door de inrichting een direct contact tussen het publiek en artiesten. Met het theater hopen we een ontmoetingsplaats te realiseren voor jong en oud. Het theater draait zonder overheidsgelden en volledig op vele vrijwilligers.
Er is een gevarieerd aanbod in de programmering, voor jong en oud: muziek, zowel klassiek als modern, concerten, cabaret, toneel, literaire avonden, voorstellingen voor families en kinderen. Voor congressen, filmavonden, besloten verhuur zijn er goede faciliteiten
Theatergroep Het Grid van Het KunstKwartier o.l.v. Saskia Broertjes, speelt De Mieren. Er komen 4 groepen in actie: Ook op 6 en 7 juni. De voorstellingen zijn gratis toegankelijk.
Theatergroep De Spots van Het KunstKwartier o.l.v. Saskia Broertjes, spelen Goede Sprieten Slechte Sprieten. Er komen 4 groepen in actie: Ook op 7 juni. De voorstellingen zijn gratis toegankelijk.
De Spots van Het KunstKwartier o.l.v. Saskia Broertjes, spelen Goede Sprieten Slechte Sprieten S1E6. Er komen 4 groepen in actie: Ook op 7 juni. De voorstellingen zijn gratis toegankelijk.
Geniet van verschillende koren, muziekgezelschappen en Singer Songwriters